ITI_2024_1.DEN

Ve 14:00 odstartovalo na dlouhou trasu 1000 mil 38 účastníků, z toho 7 lyžařů. Na krátkou trasu 63 účastníků. Jak jsme již zmínili máme v zastoupení 3 české účasti, Petr Ineman na 1000 mil v kategorii lyže, Tomáš Vajdiak na 350 mil v kategorii bike a Venca 1000 mil v kategorii lyže.

Závod odstartoval za sluníčka a mrazivých teplot z Knit Lake, ALASKA, kde si Venca dal narozeninový Burger, pivo a dort od Petra Inemana 🙂 Na první zastávce cca po 40 km Butterfly Lake byl Venca velmi rychle, a byl velmi rád za výběr lyží backountry , jelikož před závodem váhal mezi klasickými Kästle a backountry Kästle XT 63. Odpočinul si hodinu a půl a vyrazil. Jelikož nechtěl bivakovat na řece, kde jsou většinou nehostinné podmínky na spaní, dotáhl to na 61 km, teploty se pohybovaly okolo -30 C. 1. noc nebyla úplně komfortní, ale jak říká Venca “tělo se adaptuje až po 2-3 dnech“, tak budeme doufat v lepší noci 🙂

Napsal:Tak 3:23 ulehám do bivaku, teď už to docela bolelo a je zima -30 C, takže otestuji limit spacáku. Prospím se tak 4 hod a pokud to půjde vyrazím dál. V tý zimě to stanování není úplně pohodička.”

Teď už je na cestě opět doprovázen sluncem a mrazivými teplotami. Čeká ho dlouhý úsek po Yentna River na checkpoint Bentalit (78 mile), kde si odpočine pod střechou. Dnešní dávka bude kolem 60 km.

20:00 hod:Tomáš se pohybuje na čele závodu a je momentálně na 160 km. Petr Ineman s Vencou se pohybují někde kolem 66 km.

VELKÉ DÍKY VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI DO SBÍRKY PRO ŠKOLU V OKNECH! VELMI SI TOHO VÁŽÍME. JIŽ 50 DÁRCŮ PODPOŘILO ROZVOJ SKVĚLÉ ŠKOLY V OKNECH!!!

Sledovat můžete zde :https://trackleaders.com/iti24

Sdílejte

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *