Iditarod Trail Invitational 350 mil – Paniky záchvat

Iditarod Trail invitational, když mě v neděli večer po závodech na Lipně zaškrábalo v krčku (čili zdrobnělině krku, ne na kyčli), tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Jelikož své tělo pravidelně překvapuji každé ráno dávkou studené vody, tak nejsem zvyklý být nemocný. Když jsem se ale ráno probudil s horečkou, znejistěl jsem. Když mě večer začalo bolet za hrudní kostí, začal jsem být nervózní.

No a když tohle bez náznaku zlepšení s maximální snahou o zlepšení trvalo skoro pět dní, zachvátila mě totální panika. V sobotu jsem měl odlétat směr západ a za týden a něco startovat. Černé scénáře, přesouvání letu, kombinace, komplikace v mojí hlavě se honily. Dokonce jsem navštívil lékaře abych nebyl vylekanej málo. Vrchol všeho bylo, že jsem si začal googlovat co mi vlastně je, a to je největší pokles hodnot a známka zoufalosti. A jak jest známo, zoufalé situace si žádají zoufalé činy.

Hosťa vedle mě sedí a říká: “Tady píšou, že pomáhá bílek z vajíček do ponožek. “ Zvednul jsem se a šel si dát bílek do ponožek. Nic moc čím bych se chlubil a příjemný to taky zrovna nebylo. Navíc mi tam spadlo i trochu žloutku Aby to nebylo zas tolik přírodní, tak jsem to pojistil acylpyrínem a čekal co se bude dít. A světe div se, udělalo se mi lépe.

 Odletěl jsem tedy dle plánu. Cesta byla ošklivě dlouhá a mé průdušky a bolavá hlava cestu nezjednodušovali. Na Aljašku jsem ještě úplně nedoletěl. V rámci úspor jsem si dal aklimatizační pauzu v Kanadě, kdysi našem druhém domově. Zde se snažím rozpohybovat tělo a rozdýchat průdušky výletním stylem. Zatím se daří a mě je stále více do smíchu. Do smíchu mi ale není z počasí, které panuje a panovat zatím má na Aljašce.

Je tam teplo a sněží tam, což je nejhorší varianta počasí. Radši bych -40 °C než 0°C. Nicméně ještě je čas, že si to Aljaška s tím jarem rozmyslí a ukáže se ve svém zimním outfitu. Ve čtvrtek ráno se přesouvám do Anchorage. Tam proběhne předzávodní chaos. A v neděli 24.2. ve 14:00 místního času, 4:00 českého času, se konečně vydáme vstříc divočině.

Zde pak najdete link na stránku, kde bude možnost sledovat virtuálního mě v podobě málo se pohybující tečky.

Sdílejte

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *