Nový osobní rekord

V předchozím příspěvku, jsem zmiňovala, že za checkpointem Galena si Venca před dvěmi lety zažil takovou psychickou krizi, že musel závod ukončit. Teď se nachází na 963 km, překonal nejen Galenu, ale i další checkpoint Nulato a pokračuje dál ! Napsal: “Dneska odcházím z Galena a už se sem nikdy nevrátím”!

Tohle považuji za neskutečný výkon! Dva dny za sebou stál na lyžích neskutečných 16-17 hodin a ujel 80 km denně! Tyto dva dny byly extrémně náročné, a proto další checkpoint Kaltag, který je 54 km vzdálen od Nulata, bude takovou odměnou k většímu odpočinku, pokud budou podmínky dnes přívětivé. Zatím Venca hlásil slunečné počasí, bezvětří a snad i rychlá stopa.

Jídlem teď Venca nešetří, už vybral balíčky těch, co závod nedokončili a na 1 denní cestu si bere jídlo tak na 3 dny, protože hladovění už měl dost a co kdyby … 🙂 Každý by chtěl slyšet to, že má v plánu závod dokončit, ale ten cíl je ještě tak daleko, že si budeme muset počkat až na to, kam Vencu Aljaška, hlava a tělo pustí.

Závod již dokončili 2 bikeří Tyson Flaharty a Miron Golfman v super čase 16 dní a 5 hodin!

Asbjoern, podle Vencových informací řešil na checkpoint Galena velké puchýře na nohou, ale podle jeho tempa si myslím, že ho to zase tak neomezuje a nachází se právě na 1036 km a je stále ve vedení v kategorii lyžařů.

Petr Ineman stále krájí kilometry a momentálně se nachází na 844 km!

Sunny Stroeer, která závodí rovněž v kategorii lyže je stále na checkpointu Ruby a bohužel řeší omrzliny na ruce.

Sdílejte

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *