McGrath_Venca je v 1/3

Konečně jsme po dlouhých dnech viděli Vencu, který se dočkal checkpointu McGrath a dostal se tak do 1/3 trati! Je to taková malá oslava, protože celý tenhle úsek byl doprovázen vším co si dokážete představit, že zažijete na Aljašce. Velké sněhové srážky, měkká stopa, útok losa, mrazivé teploty padající k -35 C, karamboly na lyžích, zlomená hůlka, ztracené věci na checkpointu, fyzické krize, úzkosti. Ale jak říká Venca “proto tady jsme“.

Jestli jste sledovali na trackingu, tak do McGrath vedly dvě cesty, jedna přes řeku a jedna po souši. Venca bohužel odbočku přehlídnul, stejně jako minule a šel přes řeku, kde byl trail hodně měkký, bořilo se to, a cesta byla tak o 8 km delší, což Vencu velmi “povzbudilo” a přišel do McGrath dost zničený. Ale jak napsal: “to je prostě Aljaška a tyhle rozhodnutí musí člověk přijmout a poprat se s nimi”. Cesta do Ophir, checkpointu vzdáleném 60 km mu trvala asi 12 hodin, takže to vypadalo, že podmínky na trati jsou mnohem přívětivější a Venca opět chytil tempo. Ophir checkpoint jsou dva stany a srub jinak pustá divočina, ale s amtosférou.Úplně si nejsem jistá pravidly na checkpointech, ale myslím, že některé checkpointy jsou určeny musherům ze závodu Iditarod, kteří právě sjíždějí závodníky ITI, a tudíž ITI závodníci musí opustit checkpoint, pokud zde není místo.

Dny na trati jsou pestré, rána se svítáním pozitivní a pozdní odpoledne už velmi těžké, jak fyzicky, tak i psychicky, ale stále má velké odhodlání ve svém putování pokračovat. Oproti minulému ročníku je mnohem pomalejší, ale stále si drží jednodenní rezervu. Rád by si ještě vytvořil větší, jelikož podmínky u Beringova moře bývají snad nejhorší. V loňském roce zde zažili závodníci několik sněhových bouří, tak snad se mu to podaří.

Předešlé dny opravdu prověřily fyzické limity všech závodníků. Pokud jsem správně vyčetla, tak již 34 závodníků závod vzdalo z různých důvodů.

Venca se rozhodně vzdávat nechystá a Vaše fandění je mu velkou motivací. Velice děkuje za všechna povzbudivá slova a zdraví Vás z Aljašky.

Venku je momentálně zataženo a pofukuje, tak uvidíme kolik úzkosti a radosti dnešní den přinese.

Petr Ineman se nachází na checkpointu McGrath, kde nabírá sílu do dalšího putování. Trošku bojuje s chodidly a achilovkami, tak věříme, že odpočinek pomůže a bude schopen pokračovat dál.

Další zastávka Collins Crossing Cabin.

Sdílejte

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *