ITI_2024_3.DEN

Venca včera dorazil kolem 8 hod večerní na jezero Shell Lake a i přesto, že bylo brzy zabivakovat, tak se rozhodl tam zůstat, odpočinout si a vyrazit brzy ráno. Už z předešlých akcí má nemilé zkušenosti z nočních pochodů, kdy je velmi těžká orientace a teploty padají hluboko pod nulu. Myslím, že v loňském roce Shell Lake vyhořel a letos bude zrekonstruován, ale majitelé, kteří bydlí poblíž, poskytli svůj srub jako zázemí pro závodníky.

Na Shell Lake měl Venca nový zážitek, který si odnese do své sbírky, a to útok losa. Naštěstí to očekával a je vidět, že už je trošku zná, a tak nepředstíral, že je strom a raději se za jeden strom schoval. Nakonec přijeli skútraři a losa vyhnali. Nikomu se nic naštěstí nestalo.

Kolem 5 hodiny ranní Venca vyrazil, plán je dojít na checkpoint Puntilla, který byl 80 km z Shell Lake. Tak uvidíme, kam ho dnes Aljaška pustí.

Dnes obdržela škola Okna další příspěvek a my za to uctivě děkujeme! Zde můžete stále poslat nějakou kačku. 0,1 nebo 1Kč za 1 km, nebo jednorázovou částkou. Každá koruna se počítá.

Dnes jste mohli poslouchat na radio beat.

Sdílejte

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *